Vandaag werd bekend dat de Gemeente Den Haag een nieuwe deadline heeft gesteld voor de krakers van de Scheveningse vrijplaats De Vloek. Gezien de beperkte tijd bied ik u ter lering en vermaak een overzichtje van dit nieuws via Social Media.
AD Den Haag meldt in dit bericht de dreigende ontruiming van de vrijplaats.
Zoals deze tweet van @ruisdeeltje laat zien, stellen de krakers die De Vloek al 13 jaar runnen dat de gemeente nu met een rechtszaak dreigt. Zij melden het volgende op hun site:
“Gisteren (27-5-2015) werden wij, vrijplaats De Vloek, via onze advocaat op de hoogte gesteld dat de gemeente Den Haag zich aan het voorbereiden is op een juridische procedure om de ontruiming van De Vloek af te dwingen. De gemeente stelt dat de projectontwikkelaar alle voorbereidingen rond heeft, maar levert hier geen enkel bewijs voor. Wij hebben hier dan ook ernstige bedenkingen bij.”
Bron: http://devloek.nl/gemeente-den-haag-bedreigt-de-vloek-met-rechtszaak/
Kwinten Keesmaat, een van de woordvoerders van de krakers, legt een verband met het huidige debat op leegstandsbestrijding in de stad:
Martin Wörsdörfer van de raadsfractie van de VVD toont zijn emotionele betrokkenheid bij de krakers:
En aan de andere kant roeren sympathisanten zich om het toekomstige verlies van een karakteristieke plek in de Scheveningse haven:
Ondertussen lijkt de Haagse wethouder Karsten Klein alvast begonnen te zijn met een oefening in ontruimingen:
en houdt de Haagse stadspartij, ooit een bondgenoot van De Vloek, zich stil… Wie ziet er iets van hen op Twitter over dit onderwerp?
2 gedachten over “Nieuwe deadline voor krakers De Vloek: 1 juli”