De Passage huilt waar het eens heeft gelachen

Apple Passage. Foto door Roel Wijnants, op Flickr.
Den Haag Passage.

Achter de zwarte schutting is men druk bezig om de grootste Applestore van Nederland te verwezenlijken. Apple heeft bij het tekenen van de huurovereenkomst geëist dat de kerstboom, die jaarlijks rond kerst onder de koepel staat, verdwijnt. Verhuurder van de Passage, ASR Vastgoed Vermogensbeheer, is gezwicht voor de eis van Apple.

Gemeente Den Haag is schijnbaar zo blij met het binnenhalen van Apple, dat ze niets onderneemt tegen de eis. Ruim 10 jaar lang sierde de grote kerstboom het centrale deel van de Passage. Veel dagjesmensen kwamen ook voor deze boom naar Den Haag.

Vorige week is Den Haag tot de beste binnenstad van Nederland uitgeroepen, aan de ene kant organiseren ze tal van Kerstfestiviteiten, maar achter je rug om breken ze een jaarlijks terugkerende traditie af, die veel dagjesmensen aantrok, enkel omdat Apple het wil. Er is reeds een Apple Premium Reseller in de Passage gevestigd, die met de komst van de nieuwe winkel haar deuren wel kan sluiten.

Met dank aan Den HaagFM Gvd Ijsel voor aanvullende info.

Shopping mall. Foto door Roel Wijnants, op Flickr.

Only the lonely. Foto door Roel Wijnants, op Flickr.

Auteur: Roel Wijnants

Als fotograaf fotografeer ik Den Haag en zijn inwoners . Zie Roel1943 https://www.flickr.com/photos/roel1943/albums

13 gedachten over “De Passage huilt waar het eens heeft gelachen”

  1. nou ja zeg om dat een dubieuze firma zoiets eist is die mooie boom weg ????
    ik ben verbijsterd dat ze daar op ingegaan zijn
    maar er zal wel een financieel plaatje aan zitten en voor geld gaat alles opzij

  2. Ik ben niet zo’n kerstbomenfan moet ik eerlijk toegeven. Dus het ontbreken van die boom in de Passage hindert mij zeker niet. Wat mij wel hindert is dat de gemeente veel beter luistert naar grote bedrijven die met geld kunnen smijten, dan naar de eigen bevolking die door wie ze gekozen werden. Alleen daarom al hadden ze hun poot stijf moeten houden.

  3. Heeft niks met Apple te maken maar met nooduitgang -blokkade/brandveiligheid. De hoeveelheid mensen die in een bepaalde tijd naar buiten moet wordt geblokkeerd door een grote boom.
    Als de Primark daar zijn winkel had geopend was de boom ook niet toegestaan.
    Snap trouwens niet dat ze niet een kleinere neerzetten om eea wel veilig te maken.
    Blijf helder denken mensen!

  4. @ mamo de boom staat al 15 jaar op de zelfde plek heeft ASR Vastgoed Vermogensbeheer al die jaren mensenlevens op het spel gezet. ?

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: